Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Чому без чоловіків закарпатці не пускають у хату


Про це у прес-центрі газети «НЕДІЛЯ» читачам zakarpatpost.net розповіла солістка Заслуженого академічного Закарпатського народного хору та колективу «Різдво по-ужгородськи» Мирослава КОПИНЕЦЬ.
За її словами, це -давній закарпатський звичай.
“Нас у колективі до 15 осіб. Колись сходяться всі колядувати, колись – не всі. У кожного бувають усілякі життєві обставини. Є між нами й чоловіки, – наголосила вона. – Адже без них дехто навіть у хату не запускає. Такий на Закарпатті звичай, що першим поріг повинен переступати представник сильної половини. І то правильно, бо мужчина – духовне створіння. Коли ми заходимо у приміщення, він за давнім звичаєм каже: «Пане ґаздо, пане ґаздо,  дайте хижку веселити». При цьому у  руках він тримає зірку.

Колядницькі атрибути, до речі, ми виготовили самі. Колядувати ходимо у національному одязі. Якщо хтось не має – позичаємо одна одній.
Дуже приємно, що в колективі є й переселенці з Донбасу, які прекрасно вивчили весь репертуар, а це – 15 українських та закарпатських колядок. Це Наталія та Євген Цодікови, які колядують разом. Радує, що навіть вимовляють слова із використанням наших чисто закарпатських фонем. Це так прекрасно!

Також на коляди беремо з собою дзвіночок, бубенчик, у в цьому році ще й дримбу хочу спробувати.

Співаємо під баян. Акомпанує нам Михайло Рибалко, харизматичний професійний баяніст”.

zakarpatpost.net
Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Міжгір'ї

вологість:

тиск:

вітер: