Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

9 січня – День пам’яті Стефана Первомученика: обряди, традиції і прикмети

Сьогодні проведіть обряд, що рятує від душевної туги і повертає втрачені сили!

9 січня в православ'ї згадують першого християнського мученика Стефана. За народним календарем ця дата отримала назву Степанів день.
Хто такий святий Стефан?
Святий походив із елліністів - євреїв, які жили поза Святої землі. На них сильно впливала грецька культура, домінуюча в Римській імперії.
Після зішестя на апостолів Святого Духа Церква почала швидко зростати, тому з’явилася необхідність піклуватися про вдів, сиріт, бідних і нужденних людей, які прийняли християнство. Для опіки нужденних було запропоновано вибрати сім достойних мужів. Апостоли цих людей присвятили в диякони і зробили своїми найближчими помічниками. Молодий Стефан виділявся серед інших даром слова і міцною вірою, за це його прозвали архідияконом, тобто першим дияконом.
Святий проповідував в Єрусалимі, істинність своїх слів підтверджував чудесами і знаменнями. Одного разу він вступив в суперечку з представниками синагоги, за що був схоплений і засуджений до побиття камінням. Перед смертю він просив Ісуса пробачити гріх, скоєний його кривдниками, і прийняти його дух. Помер архідиякон Стефан в 34 роки. Він став першим мучеником за Христа.
Обряди й традиції цього дня
Свято Різдва закінчилося, і з 9 січня наші предки розпочинали господарські справи і обов'язки. Чоловікам треба було нарубати дванадцять осикових колів, і вбити їх по периметру двору. Так слов'яни захищали свої оселі від нечистої сили, яка після Різдва знову в розгул йшла. Осиковий кілок - дуже потужний оберіг, він вбирає в себе весь негатив і відправляє його в землю.
Жінки в Степанів день з раннього ранку починають випічкою з обрядових булочок - хвірток, колядок. Їх роздають молоді і дітлахам, які приходять колядувати.
Поверніть собі втрачені сили і позбавтеся від душевної туги за допомогою спеціальних обрядів
9 січня прийнято проводити обряди, які допоможуть людині позбутися душевної туги за померлою чи живою людиною. Можна вдаватися до допомоги ритуалів і в інші дні, але робити це найкраще на спадаючий Місяць.
Обряд на нігтик
Дію цього ритуалу ви відчуєте вже в найближчі два тижні:
Відшукайте в дерев'яних підлогах щілину чи отвір.
Пізно увечері (ближче до півночі) зріжте на пальці нігтик і опустіть його в щілину.
Тричі прочитайте змову: «Як нігтик ніколи більше на мій палець не приросте, так і гірка туга мене за душу не візьме. Мова, ключ, замок. Все навічно. Амінь».
Після цього вирушайте спати.
Обряд на воду
Проводять ритуал сім днів поспіль, в один і той самий ранковий час, відразу як прокинетеся:
Наберіть воду у склянку, поставте на стіл і прочитайте над нею замовні слова: «Серденько моє, не мучся і не боли! Душа моя, не знай печалі і туги! Я, раба Божа (ім'я) на Господа положусь, йому поклонюся, прошу звільнити мене від туги страшної і помолюся. Нехай буде так. Амінь». Повторіть сім разів.
Тепер помийте обличчя водою зі склянки, при цьому подумки уявляйте, як з нею стікає з вас туга і печаль.

Обряд на мішечок з травами
Цей ефективний ритуал підходить тим, кого мучить туга по коханій людині після розлучення:
Візьміть невеликий клапоть простої тканини і пошийте з неї мішечок.
Наповніть сухими травами (треба взяти по трошки п'ять різних трав).
Після цього зашийте останню сторону, прочитайте при цьому замовні слова: «Туга моя і печаль йдуть з кожним стібком і більше до мене не повертаються. Амінь».
Носіть мішечок завжди при собі (можна в сумці), поки не прийде відчуття, що туга відступила.
Після цього приберіть його в затишне місце.
Народні прикмети 9 січня
  1. Щоб захистити коней від хвороб їх поїли посрібленою водою. Воду пропускали через срібне сито або наливали з відра, в якому лежав срібний предмет. Також вірили, що кінь, випивши такої водиці, весь рік буде спокійним і слухняним.Якщо в цей день город оббити осиковими кілками, то ніяка нечисть в нього не ввійде.Іній на деревах провіщає хлібородний рік.Снігопад обіцяє хороший врожай грибів і ягід.Якщо день сонячний і морозний, то рік буде врожайним.Якщо ворони на снігу гніздяться, то скоро потеплішає. А ось якщо вони збираються на верхівках дерев в зграї, гряде похолодання.Якщо на вулиці не видно маленьких пташок, буде снігопад.Кінь на землю лягає - до тепла, поводиться неспокійно - до сніжної бурі.Якщо копита у коней спітнілі, скоро потеплішає.Гуси лапи підтискають - до холодів.Туман стоїть над полем - до тепла.Заєць прибіг до людського житла - до сильних морозів.Червоний місяць - до снігу і м’якої погоди.
Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Міжгір'ї

вологість:

тиск:

вітер: