Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Українцям на замітку: рекордно зросли штрафи за незаконний перетин кордону

Після незаконного перетину українського кордону у вересні минулого року Михаїлом Саакашвілі, у ВР прийняли закон, який посилює відповідальність за подібні дії.
Про це пише газета "Експрес", передає НАРОДНА ПРАВДА.

Народні депутати ухвалили в цілому законопроект №5442 про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та деяких інших законів України щодо забезпечення прикордонної безпеки держави.

Докладніше про зміни — у розмові з Олегом Слободяном, помічником голови Держприкордонслужби України.

— Отже, про що йдеться в прийнятому законі?  

—  Закон передбачає збільшення штрафів за опір прикордонникам і представникам громадських організацій, які охороняють кордон. Зокрема, документ дозволяє у десять разів збільшити штраф за злісну непокору прикордонникам.    Тепер він становитиме 850 — 1700 гривень. Якщо подібне правопорушення повториться, то штрафуватимуть вже на 1700 — 5100 гривень. При цьому за незаконний перетин або спробу незаконного перетину державного кордону України встановлено додаткове стягнення — конфіскація знарядь і засобів вчинення правопорушення, таких як гідрокостюми, човни та навіть автомобілі.   Він також передбачає підвищення штрафів з 510 — 850 грн до 1700 — 5100 гривень за порушення правил реєстрації та перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства.

— За що ще порушникам доведеться дорого заплатити?  

— Штраф для іноземця, який навмисно в’їхав до України, попри заборону, становитиме від 1700 до 5100 грн. За перетин кордону поза пунктом пропуску чи за підробленими документами штрафи збільшуються до 3400 — 8500 гривень. Штраф за повторне подібне порушення — до 8500 — 13 600 гривень. Також іноземцеві, який намагатиметься перетнути держкордон, заборонятимуть в’їжджати в Україну протягом 5 років, якщо він не порушив Кримінальний кодекс.   Крім того, якщо раніше термін давності за скоєне правопорушення становив три місяці, то прийнятий закон цей термін збільшив до одного року. Тобто протягом року прикордонники мають право притягнути людину до відповідальності за незаконний перетин кордону чи за інші вчинені дії, передбачені законом.

— А які зміни передбачені у санкціях за незаконний в’їзд до тимчасово окупованих територій?  

— За порушення порядку в’їзду до тимчасово окупованих територій штраф збільшать з 1700 гривень до 3400 — 5100 гривень, а при повторному порушенні — до 8500 гривень. Штраф за перший незаконний в’їзд до зони проведення Антитерористичної операції становитиме 510 — 850 гривень, повторно протягом року або групою осіб — 850 — 1190 гривень. Якщо іноземець намагався потрапити до тимчасово окупованої території чи виїхати звідти, порушуючи закон, йому забороняють в’їзд до України на три роки. Якщо він порушить і цю заборону — ще на 10 років.

— Коли закон набуде чинності?  

— Закон набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Щоправда, деякі норми вводяться в дію через три місяці з дня набрання чинності цим Законом.


Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Міжгір'ї

вологість:

тиск:

вітер: