Головна > Міжгірщина / Цікаве / Головне > 5 визначних місць Міжгірщини

5 визначних місць Міжгірщини


19-03-2018, 15:11. Розмістив: redaktor
Міжгір'я - мальовниче селище в гірській улоговині поблизу гір Каменка і Кук на березі р. Ріка.Звідси починаються багато туристичних маршрутів, ось 5 визначних місць Міжгірщини, які варто відвідати:
1.Синевирське озеро — найбільше гірське озеро України. Воно оточене легендами і загадками. Туристи з усієї Європи прагнуть помилуватись його блакитними хвилями. Диво природи заховалось у горах на висоті майже тисячі метрів над рівнем моря. 22-х метрів сягають глибини озера. Цікаво, що Синевир ніколи не виходить зі своїх берегів – ні за бурхливих паводків, ні у час танення гірських снігів. Вода в озері – слабомінералізована, чиста, прозора. Тут водиться три види форелі. Проте, скупатися у Синевирі вам не вдасться: окрім заборони, не дозволить ще й температура води, яка максимально нагрівається лише до 11-13°С.2. Реабілітаційний центр бурого ведмедя Єдиний в Україні і Європі реабілітаційний центр для ведмедів у кінці 2011 року відкрили на території Національного природного парку Синевир, недалеко від села Колочава.У Центрі реабілітації бурого ведмедя працюють професійні ветеринари. Працівники створюють всі умови для якнайшвидшого розвитку ведмедиків і їх адаптації до середовища проживання.На території парку є щит з фотографіями всіх проживаючих тут ведмедів з інформацією про них, що включає імена, вік, вага. Подивитися на диких звірів, які потерпали від людського панування, можуть усі бажаючі. Спостерігаючи за купанням звірів у водоймі чи їх захоплюючими іграми тішаться і дорослі, і діти.


3. Водоспад Шипіт - одне з семи природних чудес України - найкрасивіший водоспад Закарпаття.Вода стікає з висоти 14 м і супроводжується специфічним шумом, який здалеку здається шепотінням. Шипіт можна відвідати у будь-яку пору року. Кожна із них по-своєму розкриває красу водоспаду. А найкрасивіший водоспад навесні, коли з Гимби стікає тала вода .Краса Шипоту дійсно заворожує. Через це кожного року поблизу водоспаду організовують фестиваль субкультур. Щоразу на березі річки Пилипець збираються неформали з усієї Європи, які проводять весело та колоритно свій час. Шипіт заворожує кожного відвідувача своїм неповторним звуком та мальовничою природою довкола.


4. У селі Синевирська Поляна знаходиться єдиний в Європі Музей лісу і сплаву. На річці Чорній, в тому місці, де в середині 19 століття була побудована гребля з воротами для скидання води, розмістився Музей лісосплаву.Через надмірно високого рівня води в річці музей частково зруйнований, хоча зараз йде його відновлення. Але багато вцілілі експонати, такі як старовинні підйомні механізми 18-19 століть, транспортні засоби, мости, інструменти та знаряддя праці бокорашів і лісорубів, зберігаються в музеї. Кожен експонат музею – частинка історії Міжгірщини. Усі вони розповідають чим жили та як працювали бокораші. Також в музеї можна побачити і чимало світлин, є тут і одяг, в якому бокораші сплавляли ліс.

5. Старе село - перший сільський музей архітектури та побуту на Закарпатті. Тут представлена справжня церковно-приходська школа, майстерня лабутенів середини минулого століття і справжнісінька вузькоколійка, яку зберегли селяни ще з 1959 року, коли її використовували для перевезення лісу. Старовинні експонати для нього збирали самі селяни. Деякими, найоригінальнішими експонатами, не може похвалитися жоден інший закарпатський музей.У близькому майбутньому музей має поповнитися ще декількома садибами, кузнею, млином, капличкою та колешнею. Старе село - це місце культурного відпочинку з багатою та цікавою історією.Повернутися назад