Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Закарпатську Колочаву не дарма називають селом десяти музеїв (ФОТО)

Скансен – це музей під відкритим небом, який ще прийнято називати «музей-село». У Карпатах розташований один з наймальовничіших скансенів України. У місцевості з незвичною назвою «креслення» в Колочаві і знаходиться «Старе село», а що там дивитися, де випити вина і що фотографувати – читайте далі!
Місцеві розповідають багато легенд про походження назви села, але найцікавіша з них говорить про наступне. Нібито річка, що протікала здавна через селище, була дуже болотистою, тому вода набиралася у взуття та видавала «чавкаючі» звуки. Так і з’явилася назва у річки – Чавка, ну а жителі говорили, що живуть «коло Чавки» відповідно. Таким чином, і у села з’явилася колоритна назва.

Отже, вирушаючи в Колочаву, визначіться з тим, де зупинитися

Один з варіантів – міні-готель «Ажіо» (500 грн \ двомісний номер).
Пообідати і зупинитися можна також в затишній корчмі «Cetnicka stanice».
У Колочаві ви побачите неймовірний симбіоз кількох культур: гуцульської, угорської, німецької, румунської, чеської та словацької.
Колочаву почали облагороджувати тільки в 2007 році, включаючи реставраційні роботи і монтаж. Тут відтворили кузні, школи, корчму і кілька церков. Особливу роль відвели амфітеатру на 500 відвідувачів.
Колочаву ще називають селом десяти музеїв
Про кожного з них можна дізнатися, відвідавши Колочаву.
У «Старому селі» налічується близько двадцяти будинків, де є і пам’ятки архітектури всіх часів і народів, предмети побуту і домашнє начиння. Тут ви побачите пастуший будинок з неохайно розкиданим сіном, будинок шевця і мельника, і, звичайно, будинок лісоруба. У цій частині навіть лазня є, куди туристи не гребують заходити. На території доступними для перегляду є також школа і церква, цирюльня і лісопилка. У кожному будинку представлені всі предмети, що оточують представників даних професій в ті часи.

Долина крокусів в Колочаві


Навесні, долини в Колочаві щороку просто потопають у фіолетових квітах. Це настільки прекрасне явище, що не залишає жодного байдужим!
Долини крокусів в Карпатах це не новина, але саме в Колочаві вони квітнуть першими та ця долина є найбільшою.
Щороку, щоб побачити долину крокусів в Колочаву приїздять сотні туристів.

«Колочавська вузькоколійка»

kolochava-2448872_960_720
В цей міні-музей входить паровоз і кілька вагонів. У кожен вагон можна зайти і помацати експонати, що сподобалися, пов’язані з історією вузькоколійок. До речі, туристам дозволяють прокататися на дрезині.

«Колочавський бокораш»

Його ще називають музеєм сплавів, але він знаходиться на реставрації. У музеї «Колочавський бокораш» Ви потрапите в справжню обитель лісорубів. Вам точно вдасться сфотографуватися на величезному тартаку і дізнатися всі подробиці про роботу лісорубів тих часів.
Старе село_колочава

Музеї «Радянська школа» та «Чеська школа»

У Чеській школі витає атмосфера чеського періоду в історії Колочави. Школа складається всього з двох кімнат: класу для учнів і опочивальні для вчителів.
Музей «Радянська школа» повністю відображає дух 60-70-х років в історії села Колочава. У школі відновлені шкільна дошка, глобус і навіть журнали з оцінками і прізвищами учнів. Учительська, звичайно, прикрашена червоними прапорами і піонерськими аксесуарами.
У військово-історичному музеї «Лінія Арпада» вас познайомлять з історією Другої світової війни в деталях і предметах побуту. Вам також покажуть бункер-шпиталь і командний бункер, проведуть стежками бойової слави і нагодують польовим обідом в лісі. Загалом, повне занурення гарантовано..

Музей-меморіал «Воїнам – інтернаціоналістам»

У цьому музеї вам розкажуть страшну правду про криваву афганську війну і про те, скільки українців насправді загинуло за придумані  ідеї. В афганській війні брали участь близько 2,5 тисяч закарпатців, 57 з них не повернулися додому живими. У музеї зібрані речі та фотографії бійців, а також створена меморіальна дошка в честь загиблих героїв.

«Бункер Михайла Штаєра»

Тут відтворено атмосферу польових умов колочаївців, які боролися з радянським режимом і перебували в складі визвольної групи Михайла Штаєра. Група з 6 чоловік настільки добре маскувалася в лісі, що їх не могли зловити протягом 10 років. Про все це вам і розкажуть в музеї, а також покажуть фільм про бунтарів і нагодують сухпайком в стилі Штаєра.
 «Церква Святого Духа» в Колочаві вибудувана повністю з дерева, а всередині зберігаються святині, датовані 18 століттіям. Влада Рад майже повністю знищила будову, але вона була успішно відновлена.

Шкільний етнографічний музей Івана Ольбрахта

Ольбрахт був активістом і політиком, письменником і борцем за права. У селі йому відкрили пам’ятник, і присвятили цілу експозицію його життя. І все це не за дарма, Ольбрахт став першим, хто написав про Колочаву та її мешканців. Його перу належить твір «Микола Шугай – розбійник», яке викликало фурор в Чехії, а пізніше і в Україні.
Взимку в Колочаві також весело, адже неподалік знаходяться курорти Міжгір’я та Ізки, що дозволяє освоювати нові карпатські схили.
Вхід на територію музею для дорослих становить 50 гривень, а для дітей – 20.
Час роботи: до 19.00.
Як ще зрозуміти історію, якщо не доторкнутися до неї своїми ж руками?
Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Міжгір'ї

вологість:

тиск:

вітер: