Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Безглузде убивство на Міжгірщині, якого могло не бути

Нерідко виникають епізоди, які залишають осадок на все життя. Десь не так сказав, не промовчав, не так поступив, а ще, згодом, таке скоїв, що потім у розпачі схопився за голову. Один необдуманий крок може комусь вартувати людині життя, а кривдникові зламаної долі. Впевнений, якби повернути все назад, то, мабуть, всі учасники конфлікту, обходили б один одного десятою дорогою. 
Історія, про яку йтиме мова у нашій публікації, трапилася під ранок 23 серпня 2015 року. Зважаючи на великий об’єм матеріалу автор висвітлить тільки основні моменти, які проливатимуть світло на ці події.
Замість прологу: після трагічний подій 17-річний (на той час) Василь знаходиться могилі. 26-річний Ігор відбуває покарання у місцях ув’язнення. Під час судового процесу цей молодий чоловік просив вибачення у батьків покійного за скоєне злодіяння. Мабуть десятками років ще каратиме себе за те, що не стримався і вихопив ножа, яким вкоротив віку неповнолітньому. Але життя не кіно, назад не перекрутиш…
…Була вже третя година ночі, коли троє неповнолітніх юнаків: Василь Маркович Василь Фурдь та Василь  Іванина приїхали до магазина «АВС-24»  в смт Міжгір’я, щоби придбати пиво. Після покупки хлопці пригощалися хмільним напоєм.  Близько 4 години ранку до них підійшло двоє хлопців, які  також знаходилися напідпитку з вимогою підвезти їх на мотоциклі, однак власник транспорту відмовив, аргументуючи, що малувато бензину. Слово поза слово й між двома компаніями виникла словесна сутичка, котра переросла у бійку. У цей час під’їхав автомобіль, з якого вискочило четверо старших молодиків: двоє брати Ігор та Іван Маркович, Микола Гримут і Фазекош Віктор. 
– Після того, як під’їхала машина, з неї вискочили четверо старших хлопців. – розповідає Василь Фурдь.  – До нас підбігли Віктор Фазекош та Микола Гримут. Я хотів завести мотоцикл, щоби втекти від них, але мені не вдалося його завести. До мене підбіг Микола і вдарив мене, я впав. У цей час мені закричав Іванина, щоби я втікав. Ми відбігли, залишивши мотоцикл. Згодом почули, як на ньому каталися. Ми пішли в парк, де було чути гуркотіння мотоцикла, щоби його забрати.
Василь Фурдь і Василь Маркович стверджують, що бачили, як на мотоциклі каталися почергово Віктор Фазекош та Микола Гримут. Залишившись без мотоцикла хлопці вирішили дорогою взяли дерев’яні палиці, щоби оборонятися та забрати транспортний засіб. Підійшовши ближче, побачили мотоцикл та трьох хлопців, що про щось між собою розмовляли. Троє неповнолітніх стали просити повернути їм двоколісний транспорт. У відповідь почули: ідіть і заберіть. Та коли підійшли ближче, як між двома компаніями виникла сутичка, в ході якої Ігор Маркович вихопив ножа і вдарив ним у ногу Василя Іванини, потрапивши в пахову артерію. Той зойкнув. З рани заюшила кров. Розуміючи, що їх можуть відлупцювати старші хлопці троє неповнолітніх стали втікати, але переслідувачі, пробігши кілька метрів, відстали. Поранений Василь, вказавши на закривавлену ногу, попросив викликати швидку допомогу. Однак, поки приїхала карета швидкої допомоги, потерпілий помер від втрати крові.  Про НП в парку медики повідомили працівників поліції, які згодом затримали підозрюваних цього інциденту.
Згаданий факт не обійшов увагою ЗМІ. В одній з газет так повідомили про цей фатальний випадок (подається скорочено) «26-річний молодик схопив ножа і завдав 17-річному супернику фатального удару у стегнову артерію, – прокоментували жахливу трагедію у прес-службі ГУ МВС в Закарпатській області. – Фахівці знають, що кровоносна судина у верхній частині ноги – це життєво важливе місце. Її ушкодження призводять до смерті. Якщо не надати вчасно кваліфіковану допомогу, людина стікає кров’ю, не втрачаючи тями.  Так сталося і з цим молодим хлопцем. Від рясної кровотечі підліток помер за лічені хвилини. Лікарі, яких викликали на місце сутички, констатували лише смерть юнака.
Міліції вдалося оперативно затримати вбивцю. У скоєному він зізнався. Каже, що ніж, яким зарізав хлопця, викинув у річку. За даним фактом слідчі почали кримінальне провадження (умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого)».
У кінці 2016 року у Міжгірському районному відбулося судове засідання, котре розглянуло справу про нанесення тяжких тілесних ушкоджень, що призвели до смерті. Вирок суду: Ігора Марковича визнали винуватим у вчиненні згаданого злочину і призначили покарання 8 років і 6 місяців позбавлення волі. Крім цього, на користь потерпілої винуватець повинен сплатили  майже 200 тисяч гривень матеріальної і моральної шкоди.
І тут виникає ще одне закономірне запитання: а що два інші учасники, які заволоділи мотоциклом потерпілого? Адже пройшло вже понад два роки, а й до тепер так і неясно, яка ситуація у цій справі. Щоби не давати власної оцінки автор матеріалу подасть різні думки захисників та досвідченого юриста.
Спочатку фабула правоохоронців: «Досудове слідство встановило, що 23.08.2015 року о 4.50 Микола Гримут у стані алкогольного сп’яніння за попередньою змовою, знаходячись біля магазину АВС-24 в смт Міжгір’я, побачили на іншій стороні вулиці припаркований транспортний засіб мотоцикл марки «Lifant SM-A”, без державної реєстрації чорного кольору та в замку запалювання ключі, що перебував у володінні та користуванні громадянина Іванини Василя, де в них виникла мета на його заволодіння.  Після чого Гримут та Фазекош умисно без законного дозволу власника Василя Іванини з метою заволодіння  вищевказаним транспортним засобом, запустили двигун та мотоциклі та протягом декількох хвилин по черзі стали кататися на ньому по вул. Шевченка. Після цього Віктор Фазекош знову сів за кермо вищевказаного мотоцикла, а Микола Гримут сів позаду нього та поїхали в напрямі міського парку. Там у них закінчилось пальне».
Зрештою, про те, що обидва згадані хлопці каталися на відібраному мотоциклі, засвідчили під час судового засідання і двоє свідків.
– Орган досудового розслідування вірно кваліфікував дії Віктора Фазекоша та Миколи Гримута за ч. 2 ст.289 КК України. – коментує адвокат потерпілої Михайло Мелай. – Потерпіла Світлана Юрик не ставить жодних матеріальних претензій до винних. Її мета – щоб винуватці понесли заслужене покарання за вчинення ними протиправного кримінально-карного діяння. Оскільки воно в подальшому призвело до більш тяжких наслідків: смерті молодої людини – сина Світлани. 
– Вказані докази здобуто із грубим порушенням кримінально-процесуального законодавства, а тому такі докази не можуть бути використані як належні докази відповідно до Конституції України та КПК України. – вважає захисник Миколи Гримута Василь Бабич. – У відповідності до ч.1 ст.223 КПК України слідчі дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні. Підставами для проведення слідчої (розшукової) дії є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення її мети. Всі вищенаведені докази є недопустими, оскільки в наявності є тільки ксерокопії наведених процесуальних документів, які завірені представником потерпілої сторони (зацікавленою особою), що слугували тільки підставою для порушення кримінального провадження.Стороною досудового розслідування у даному кримінальному провадження  в якості доказів надано протокол огляду місця події, який був складений 23 серпня 2015 року у рамках іншого кримінального провадження. Крім того, мого підзахисного Гримута не ознайомлено з постановою про призначення  автотехнічної експертизи по дослідженню технічного стану мотоцикла, що позбавило його та захист можливості надавати додаткові запитання.
– І органи слідства і суд виконували свій професійний обов’язок. – коментує цю подію заслужений юрист України Віталій Дроботя.  – Винуватець смерті потерпілого засуджений. Двом іншим учасникам, діями яких спровоковано цей трагічний випадок, об’єктивно пред’явлено підозру. Адже вони незаконно вилучили майно без дозволу власника, використовували його. Крім того, що заподіяли шкоду ще їх злочинна діяльність завершилася смертю власника транспортного засобу. Завдання слідства і суду – це розглянути цю справу і визначити міру покарання. До слова, відповідна стаття Кримінального кодексу України за це кримінальне діяння передбачає позбавлення волі від 5 до 8 років ув’язнення.
Кількома словами хотілося б згадати й про реформи правоохоронної системи. Невже не можна було задіяти на вулицях у нічний час патрульну поліцію, яку там широко рекламував міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков. Невже не можна було набрати більшу кількість поліцейських, щоби вони патрулювати у кожному райцентрі. Чи у там тільки звикли на реформах робити собі рекламу. Якби на вулиці патрулювали правоохоронці, можливо, юнак залишився б живим.
Звичайно, можна багато дискутувати чи сперечатися на цю тему, однак в цій історії сталося найстрашніше: через безглузду ситуацію не стало молодого хлопця, який ще тільки починав жити. Якби комусь не кортіло кататися без дозволу на чужому мотоциклі. Якби хтось проявив здоровий глузд і зупинив сутичку. Якби хтось не витягнув ніж… Таких якби можна ще перераховувати. Та кінець цієї історії трагічний: батьки втратили дитину, яка могла їм стати опорою в житті. І ніякі гроші, ніякі багатства не замінять рідну кровинку. Є сподівання, що остаточну крапку в цій історії повинна поставити Феміда.
Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Міжгір'ї

вологість:

тиск:

вітер: