Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

На чию честь встановили свято 10 серпня і від чого в цей день треба триматися подалі

Наші пращури 10 серпня, зазвичай, не влаштовували жодних ярмарків, не вирушали на ринок
423353
10 серпня вшановується пам'ять учнів Ісуса Христа - семи апостолів, обраних з 70 учнів. 12 головних апостолів покликали всіх своїх учнів і сказали їм вибрати сім осіб, які могли б займатися побутовими питаннями братства, піклуватися про створення затишку, роздавати милостиню жебракам. Були обрані Стефан, Никанор, Филип, Прохор, Тимон, Пармен і Микола. У честь Прохора і Пармена встановлено свято 10 серпня.
Відомо, що Прохор став супутником Петра і вже значно пізніше зайняв пост єпископа Нікомедії. Загинув мученицькою смертю, постраждавши за віру під час гонінь, організованих в Антіохії. Пармен ж з особливою ретельністю виконував всі доручення апостолів, але помер ще до того моменту, як учні покинули Єрусалим. Однак існує й інша легенда, згідно з якою Пармен проповідував у Македонії і помер мученицькою смертю під час гонінь, організованих імператором Траяном.
10 серпня день прийнято було вшановувати ковалів, оскільки саме з їхньою допомогою селяни справлялися з польовими роботами - вони не могли б цього зробити без відповідного інвентарю. Також ковалям в давнину приписували магічні здібності, адже вони могли "приборкувати вогонь". Ковалів вважали навіть чаклунами, і зазвичай вони будували свої хати на краю села. Хоча цьому є й цілком раціональне пояснення - треба було убезпечити хати від пожежі
Вважалося, що торгові справи 10 серпня будуть йти з рук геть погано. Тому 10 серпня зазвичай не влаштовували жодних ярмарків, не вирушали на ринок. Говорили, що все, що в цей день вдасться виручити,за прикметами, або зламається, або загубиться. Предки вважали, що день невдалий для будь-яких обмінів - все або пропаде, або довго не прослужить.
Народні прикмети на 10 серпня:
На Прохора та на Пармена не затівати ніякої міни.
З сьогоднішнього дня садівники-городники викопують бульби ранніх квітів.
Під час сходу сонця стоїть задуха - до негоди.
Горобці веселі, рухливі, забіякуваті - до гарної погоди.
Якщо навколо мурашника багато мурах - до гарної погоди.
Якщо роси немає - буде дощ або погана погода.
Якщо закрилися квіти конюшини, то скоро піде дощ.
Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Міжгір'ї

вологість:

тиск:

вітер: