Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Уряд Франції призупинив підвищення податків на пальне - ВВС


Уряд Франції погодився відкласти підняття податку на пальне - саме його запровадження спричинило масові протести по всій країні, які вже завершилися загибеллю кількох людей.

Сьогодні прем'єр-міністр Едуар Філіп заявив, що протягом наступних 6 місяців податок на паливо не підвищуватимуть.
"Французи, які вдягли жовті жилети, люблять свої жилети, - заявив він, говорячи про протестувальників. - Ми розділяємо їхні цінності"
Але, зауважив голова уряду, насильставо має бути зупинене.
"Головне завдання держави - гарантувати громадський порядок. Але ми повинні боротися з усім, що загрожує єдності нації", - каже Філіп.
Акції "жовтих жилетів" розпочалися кілька тижнів тому. З того часу повідомлялося про чотирьох загиблих.
Їх причиною було підвищення податків на паливо, запровадження яких влада пояснювала боротьбою із забрудненням повітря.
Поступово - по мірі того, як до акцій доєднувалося дедалі більше людей - вимоги розширювалися: протестувальники почали виказувати невдоволення економічною політикою президента Макрона загалом, - пише ВВС.
Демонстранти, що виходили на вулиці у перші дні мітингів, одягали яскраві жилети, які, згідно з законом, мусить мати кожен водій, через що рух дістав назву "Жовті жилети".
До акцій протесту також долучилися представники різних політичних спрямувань, хоча Макрон звинуватив своїх політичних опонентів у тому, що вони використали цей рух, аби завадити його програмі реформ.
У суботу масштабні протести переросли у сутички з поліцією, в результаті ушкоджень зазнав один із символів французької столиці - Тріумфальна арка.
Правоохоронцям також довелося застосувати сльозогінний газ для розгону демонстрантів, які намагалися прорвати поліцейський кордон.
Протести продовжились у понеділок. На демонстрації вийшли учні приблизно 100 загальноосвітніх шкоіл по всій країні, які виступають проти реформи системи освіти та іспитів.
Також у понеділок французькі водії карет швидкої допомоги вийшли на протест проти реформ системи соціального забезпечення та охорони здоров'я, які, як вважають водії, можуть негативно вплинути на їхні послуги.
Десятки машин заблокували рух від площі Конкорд до Французької національної асамблеї у Парижі.
Один протестувальник сказав агентству Reuters:
"(Реформи) будуть забивати нас фінансово і нищити наші компанії. Нам потрібно буде звільняти людей, це точно".
Неясно, чи групи студентів та медичних працівників асоціюють себе із "жовтими жилетами".
Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Міжгір'ї

вологість:

тиск:

вітер: