Головна > Україна > Третина українців ризикують захворіти на грип

Третина українців ризикують захворіти на грип


11-10-2018, 18:07. Розмістив: redaktor
За останній тиждень в Україні зареєстровано понад 142 тисячі випадків ГРВІ та грипу, однак, це ще не початок епідемії.Серед людей, які мають високі шанси на зараження грипом, перебувають 30% українців. Про це на брифінгу в четвер, 11 жовтня, повідомив директор центру громадського здоров'я МОЗ Володимир Курпіта, повідомляє Ліга.net.
"У групі ризику десь 13,5 мільйона українців, тобто, 30% українців... мають високий шанс інфікуватися або отримати наслідки (ускладнення від грипу, - ред.)", - зазначив Курпіта.
За його словами, вакцинація від грипу не є обов'язковою, а лише рекомендована. У МОЗ хотіли б, щоб в цьому році провакцинувалися хоча б більш як 1% українців. Разом з тим, Курпіта уточнив, що вакцина від грипу не захищає від нежиті і застуди.
У першій партії надійшло 350 тисяч доз вакцин проти грипу. У МОЗ сподіваються, що їх має вистачити до середини грудня.
Протипоказаннями для вакцинації від грипу є: підвищена чутливість до будь-якого компонента вакцини, зокрема, до компоненту курячого м'яса або яйця (тому що вакцина виготовляється на курячих ембріонах, - ред.); недостатня вага тіла; загострення захворювань і температура вище 38 градусів; пацієнти в період одужання.
Повернутися назад