Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Угорщина припиняє міжнародну підтримку України

Причиною такого рішення стала реформа освіти в Україні.




Міністр закордонних справ Угорщини Пейтер Сійярто викликав у МЗС українського посла й віддав розпорядження угорським дипломатам призупинити підтримку України в міжнародних організаціях, передає Ukr.Media.
Прес-секретар МЗС Угорщини Тамаш Менцер повідомив, що причиною такого рішення стала реформа освіти в Україні. На думку Будапешта, вона “унеможливлює отримання нацменшинами України, включно з 150-тисячною угорською нацменшиною, освіти на рідній мові”.
“Сийярто розпорядився, щоб угорські дипломати не підтримували жодної української ініціативи в міжнародних організаціях, а також, що Угорщина відтепер не буде підтримувати важливі для України рішення. На всіх форумах ООН, ОБСЄ та Європейського союзу Будапешт буде ставити питання про внесення поправок у мовну статтю закону України про освіту “, – заявив Менцер.
Він також зазначив, що коли глава МЗС Угорщини Пейтер Сийярто висловив своє невдоволення реформою освіти в Україні, то його колега Павло Клімкін відреагував на це “неприйнятно”, передає Інтерфакс-Україна.
Нагадаємо, 5 вересня народні депутати 255 голосами підтримали освітню реформу. Ключовими її нововведеннями стала 12-річна школа і підвищення зарплат вчителям. Для учнів і батьків вона означає, що середня освіта в Україні з новим законодавством має бути спрямована на формування сучасних умінь у дітей.
Варто зазначити, що компроміс про мову викладання для нацменшин став одним з найбільш конфліктних пунктів освітньої реформи. Таке визначення дала міністр освіти України Лілія Гриневич.
Урядовий портал Угорщини опублікував заяву, в якій говориться про негативні аспекти реформи освіти, яка повинна пройти в Україні.
Бухарест також висловив стурбованість окремими пунктами освітньої реформи в Україні.




Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Міжгір'ї

вологість:

тиск:

вітер: