Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Понад 60% українців не ходять до лікарів - опитування

 

Хронічно хворими себе назвали майже третина українців, 8% щодня відчувають сум та безнадійність. Про це свідчать дані соцопитування групи "Рейтинг".

Не п'ють і ходять до лікарів

62% українців заявили, що не відвідували лікарів за останній рік, 38% розповіли, що були у лікарів. Про це йдеться у дослідженні групи "Рейтинг", присвяченому здоров'ю та самопочуттю українців.

Третина з тих, хто сказав, що відвідував, були у лікаря 1 раз за рік, 28% - двічі, 16% - тричі, 10% - чотири рази, 15% - п'ять та більше разів.

Старші люди, жінки та містяни - поміж тих, хто більше ходив до лікарів. Також більше тих, хто не займається спортом. Цікавим є те, що частіше відвідують лікарів ті, хто не палить та не вживає алкогольні напої.

Погано і дуже погано

Згідно з дослідженням, 45% опитаних українців працездатного віку (чоловіки 18-65, а жінки 18-60 років) оцінюють своє здоров'я як добре або дуже добре, 43% - як задовільне, 12% - як погане або дуже погане.

Трохи менше від третини (29%) українців заявляють, що мають хронічні захворювання, 71% - кажуть, що не мають.

Більшість (58%) з тих, хто хронічно хворіють, мають одне захворювання, 29% - два, 13% - три та більше.

Серед чоловіків більше тих, хто вважає стан свого здоров'я добрим чи дуже добрим, у порівнянні з жінками - 49% та 39% відповідно.

Курять і п'ють

38% опитаних визнали, що курять, 62% - ні. З тих, хто не курить, 23% колись палили, 77% - ніколи.

Найбільше тих, хто визнав, що курить, на сході країни (43%), найменше - на Заході (31%). Респонденти старшої вікової групи (51 рік і більше) курять відносно менше, ніж респонденти молодших вікових груп. Серед чоловіків втричі більше тих, хто курять, ніж серед жінок.

Лише 2% опитаних заявили, що вживають алкогольні напої майже щодня, 12% - кілька разів на тиждень, 36% - кілька разів на місяць, 34% - кілька разів на рік, 16% взагалі не вживають алкогольних напоїв.

Чим кращий стан здоров'я респондентів, тим більше серед них тих, хто каже, що вживає алкогольні напої.Найбільше тих, хто визнав, що вживає алкоголь щонайменше кілька разів на місяць, у центрі країни, найменше - на заході. Чоловіки заявляли, що вживають алкогольні напої майже вдвічі частіше, ніж жінки.

Сум, безнадійність і самотність

Лише 9% респондентів займаються спортом майже щодня, 15% сказали, що роблять це кілька разів на тиждень, 14% - кілька разів на місяць, 12% - кілька разів на рік.

Водночас 50% опитаних не займаються спортом взагалі.

Протягом останнього місяця 8% опитаних відчували сум та безнадійність майже щодня, 23% - мають такі відчуття кілька разів на тиждень, майже половина (44%) - кілька разів на місяць, водночас чверть респондентів відзначили, що не відчували тугу та сум останнім часом.

Мешканці півдня країни частіше за жителів інших регіонів відчували самотність.Протягом останнього місяця 5% відчували самотність майже щодня, 12% - кілька разів на тиждень, 28% - кілька разів на місяць, більше від половини (54%) не відчували самотність протягом останнього місяця взагалі.

Чим старші респонденти, чим гірший стан їхнього здоров'я та чим менш вони забезпечені, тим частіше вони відчували самотність. Жінки почувалися самотніми частіше, ніж чоловіки.

Чим нижче соціальне становище займають респонденти, чим менш виражене відчуття контролю над власним життям та рівень задоволеності ним, тим частіше вони відчували самотність протягом останнього місяця.

Під час дослідження опитали 1580 респондентів з 1 по 10 грудня 2016 року. Аудиторія - чоловіки - 18-65 років, жінки - 18-60 років. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Помилка репрезентативності: не більше за 2,5%.

 

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Міжгір'ї

вологість:

тиск:

вітер: