Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Чим "світить" закарпатцям перерахунок субсидії

За рахунок підвищення мінімальної зарплати вдвічі на субсидіях планують заощадити мільярди гривень, а скорочення соціальних нормативів призведе до того, що допомога надаватиметься на менший обсяг ресурсів.

В Україні, як заявили в Кабінеті міністрів, з першого січня наступного року мінімальну зарплату піднімуть з 1600 до 3200 гривень. В результаті тим роботодавцям, які платять зарплати в конвертах, а співробітників оформляють на "мінімалку", доведеться платити вдвічі більше податків. Як пояснили в уряді, після підвищення мінімальної зарплати доходи бюджету зростуть за рахунок: штрафів, які нараховуються на певну кількість мінімальних зарплат, зростання відрахувань Єдиного соціального внеску та податку на доходи фізосіб і економії на субсидіях. Як і коли для закарпатців перерахують "знижку" на комуналку і кому доведеться платити більше?

Розмір субсидії залежить від доходу родини та обчислюється за формулою: дохід одного члена родини/два прожиткових*15%*загальний дохід родини. Отримана сума – обов'язковий платіж. Все, що більше цієї суми, покриє субсидія. Але тут важливо зазначити, що витрачати можна рівно стільки, скільки передбачено соціальними нормативами. За кожен "зайвий" кубометр води, калорій тепла або ват*год електроенергії платити доведеться за повною вартістю.

Однак варто зазначити, що майже 40% працюючих українців декларують мінімальний дохід (1450 гривень). Якби ця ж родина жила на "мінімалку", розмір їх субсидії досяг 3156 гривень, а обов'язковий платіж за комуналку становив би всього 435 гривень.

Уже в січні наступного року, як заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, мінімальна зарплата підніметься до 3200 гривень. Отже, менше цієї суми жоден працюючий українець не отримуватиме. А це означає, що субсидії для родин на "мінімалці" перерахують – субсидію для них уріжуть, а розмір обов'язкового платежу – збільшать. Щоправда, станеться це тільки після закінчення опалювального сезону – в травні наступного року. Для тих, хто і так декларував дохід більше 3200 гривень, розмір субсидії не зміниться.

Як повідомило джерело "Сегодня.ua" в уряді, завдяки зростанню мінімальної зарплати на субсидії до кінця наступного року заощадять 4,8 мільярда гривень. Крім того, наступного року Кабмін планує знову переглянути норми споживання – тобто субсидія нараховуватиметься на менший обсяг ресурсів.

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Міжгір'ї

вологість:

тиск:

вітер: