Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

У Міжгір’ї відбудеться Міжнародний фестиваль-конкурс "Рекітське сузір'я - 2017"

У мальовничому Верховинському краї, селищі міського типу Міжгір'я, що на Закарпатті,  5 – 10 липня 2017 року відбуватиметься  ХIV Міжнародний фестиваль-конкурс юних поетів і прозаїків, журналістів, митців фото і малюнку, авторської пісні, електронних засобів масової інформації та літературно-мистецьких  композицій "РЕКІТСЬКЕ СУЗІР'Я – 2017",  а також ІV Міст Миру  "Одна у нас з тобою Україна!  Боже великий, святий і єдиний, нам Україну і мир збережи!" Проведення фестивалю юних талантів співпало із ювілеєм – 15 річницею заснування Міжнародної академії літератури і журналістики. Цьогорічний фестиваль присвячений екологічній тематиці, тому його закличне гасло таке: "Чисте довкілля – багата Україна!" Надзвичайним подарунком для керівників конкурсних груп стануть смерічки, дбайливо вирощені  працівниками Державного природоохоронного парку  "СИНЕВИР".


Більше півроку тому до нас приєдналися юні митці і літератори із Житомира, Вінниці, Чернігова, Черкас, Миколаєва, Луганської області. Варто сказати, що відділення й осередки МАЛіЖ нині діють у 15 областях України, а тому  географія учасників фестивалю, як ніколи раніше, буде широкою і представницькою, очікується приїзд гостей з-за кордону.
Є надія, що до партнерів нашого фестивалю долучиться також Міністерство екології та  природних ресурсів України в особі його Міністра Семерака Остапа Михайловича, а також Державне агентство лісових ресурсів України  в особі його керівника Юшкевич Христини Василівни.
На прохання керівника громадської організації – ректора МАЛіЖ Василя Тарчинця Закарпатська обласна адміністрація  подбала про виділення призів для відзначення володарів гран-прі у восьми номінаціях. Про зустріч, проведення екскурсій та від'їзд конкурсних груп  разом із керівництвом Закарпатської обласної влади подбає Міжгірська райдержадміністрація та районна рада.
Конкурсанти та гості Міжнародного фестивалю-конкурсу "Рекітське сузір'я"  впродовж шести днів перебуватимуть у дивовижній країні юних талантів, разом із ними відкриватимуть незбагненний світ дитячої творчості, будуть учитися творити, малювати, фотографувати, співати, а ще зможуть затоваришувати зі своїми однолітками з багатьох областей рідної нам усім України.
Юні автори побачать свої творчі доробки в четвертій колективній книзі вибраних творів слухачів Міжнародної академії літератури і журналістики, а найактивніші маліжани та їхні керівники будуть відзначені ювілейною медаллю МАЛіЖу-15 "За вагомі успіхи в  журналістиці, літературі, мистецтві,  творчих проектах та благодійності".
Наставникам творчої юні будуть присвоєні козацькі звання " За активну діяльність у героїко-патріотичній роботі серед юнацтва та допризовної молоді, підготовки їх до служби у лавах Збройних Сил України та з нагоди 15-ї річниці заснування громадської організації "Міжнародна академія літератури і журналістики". У фестивальній програмі, як завжди, багато приємних несподіванок та розмаїття  заходів, традиційне колективне сходження на гору "Вулична", спостереження за польотами авіамодельного клубу "Ікар" – лауреата Міжнародних змагань, колективна вечеря із польової кухні просто неба; токан із яфинами, шкварками та бринзою, піші прогулянки, майстер-студії, випуск найдовшої газети "Сузір'я-фест", зустрічі із відомими творчими особистостями робота змінних редакції в радіостудії "Червона калина" та веб-порталі нашої академії, дискотеки, презентації, тематичні виставки, екскурсії до музеїв, тощо.
У дні проведення фестивалю працюватимуть крамнички у яких можна буд придбати сувеніри, авторські художні вироби,  книги, періодичні видання.
Є  чудова нагода отримати автографи від митців та літераторів, замовити вишиванку у іменитих майстринь Міжгірського профліцею.
Проводитимуться комічні естафети, змагання із шашок та шахмат, фотографування у національних костюмах. Охочі можуть позмагатися у грі на до доромбі та почути свій голос завдяки трембіті.
Програма фестивалю розташована на веб-порталі МАЛіЖ.
Керівники фестивальних груп та поважні фестивальні гості зможуть залишити сій запис у Почесній книзі нашої академії у Музеї МАЛіЖ, який розташований у Міжгірському професійному ліцеї.
Сподіваємося, що незабутні фестивальні дні в мальовничому Закарпатті запам'ятаються  назавжди.
Василь ТАРЧИНЕЦЬ,
заступник голови Правління
Міжнародного Центру ЮНЕСКО,
ректор МАЛіЖ, письменник,
Заслужений журналіст України
Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Міжгір'ї

вологість:

тиск:

вітер: